
Iepurașul este pregătit să înveselească din nou Piața Mare! Târgul de Paști va începe în 11 aprilie și va fi deschis până în 22 aprilie.
Vizitatorii vor întâlni meșteșugari talentați și artizani locali și se vor bucura de preparate autentice, vitrina stupului – stand cu produse apicole, unde vizitatorii vor putea descoperi complexitatea vieții într-un stup, ateliere de ciocolată, ateliere de decorare a ouălor marmorate, de mozaicuri din semințe și de construcție de hrănitoare pentru păsări, carusel, trenuleț, pistă de karting, castel gonflabil, circuit de mini-golf, dezvoltat în colaborare cu Arka Park, trei țarcuri cu animale simpatice, printre care rățuște și iepurași, dar și de zone verzi de relaxare, amenajate cu biblioteci în aer liber și spații de lectură.
Târgul va fi deschis zilnic în perioada menționată, între orele 11-21.
Târgul de Paști din Sibiu a fost inaugurat în 2010, fiind unul dintre primele de acest tip din țară. Un eveniment organizat de Asociația Events for Tourism.